Porady

Jak palić świece zapachowe Candle-lite?

Candle-lite Essential Elements 3-Wick Glass Candle Jar 14,75 oz świeca zapachowa sojowa w szkle z olejkami eterycznymi 418 g ~ 45 h - Jasmine & Patchouli

Zapach świec sprawia, że przenosimy się do innego świata. Oto kilka zasad, którymi powinieneś się kierować aby prawidłowo użytkować nasze świece zapachowe. Poznaj porady gwarantujące najwyższą wydajność Twoich świec Candle-lite.

CZYSZCZENIE

Kiedy czyścisz szklany słój po świecy Candle-lite, unikaj używania metalowych narzędzi, które mogłyby osłabić szkło, a nawet doprowadzić do jego pęknięcia. Dobrą alternatywą jest użycie do czyszczenia pojemnika po świecy plastikowego noża, a następnie opłukanie słoja gorącą wodą.

CZAS PALENIA

Palenie świecy jednorazowo do czterech godzin zapewni najbardziej efektywne i bezpieczne użytkowanie. Kiedy świeca wystygnie, przytnij knot do około 6 minimetrów i rozpal ponownie.

UNIKAJ PRZECIĄGÓW

Pal świece Candle-lite z dala od przeciągów. Otwory wentylacyjne, otwarte okna i drzwi, wiatraki sufitowe i częste przechodzenie w pobliżu palącej się świecy powodują ruchy powietrza, które mogą doprowadzić do kopcenia świecy. Jeśli niekorzystne warunki palenia będą się utrzymywały przez dłuższy czas, kopcenie może nawet uszkodzić elementy wystroju znajdujące się w pobliżu.

ŚWIECZNIKI

Świeczniki do świec wotywnych z łatwością wyczyścisz, jeśli dodasz niewielką ilość wody przed włożeniem do świecznika świecy wotywnej. Inne metody to zamrożenie świecznika w zamrażalniku lub opłukanie go gorącą wodą.

ODLEGŁOŚCI ŚWIEC

Kiedy tworzysz dekorację z kilku świec pieńkowych, pamiętaj, by umieścić je co w odległości co najmniej 4 cm od siebie. Ciepło wydobywające się ze świecy mogłoby rozpuścić stojące bliżej.

PRZECHOWYWANIE

Przechowuj świece Candle-lite w chłodnym, suchym otoczeniu. Nie trzymaj świec Candle-lite w bezpośrednim słońcu, gdyż mogłyby zacząć blaknąć.

SZYBKIE ZAPALNIE

Kiedy organizujesz przyjęcie lub spotkanie przy świecach, przed przyjściem gości przytnij knot, zapal świecę i szybko ją wygaś. Kiedy goście przyjdą, zapalisz świece szybciej i łatwiej!

RÓWNOMIERNE PALENIE

Świece, które były przechowywane w lodówce lub zamrożone, będą się paliły wolniej i bardziej równomiernie. Owiń je w plastikową folię, aby zapobiec absorpcji wilgoci przez knot.

ODNOWIENIE ŚWIECY

Aby łatwo wyczyścić świece pieńkowe lub szpice, potrzyj je miękką ściereczką albo starą, nylonową pończochą, a zobaczysz, jak szybko Twoje ulubione świece odzyskują dawny blask.

USUWANIE PLAM

Rozlany wosk ze świecy możesz usunąć z pościeli, tkanin i dywanów dzięki przyłożeniu papierowego ręcznika (lub brązowej, papierowej torebki albo ręcznika frottte) i przejechaniu ciepłym żelazkiem. Poczekaj, aż wosk zastygnie, odłam większe kawałki i delikatnie naciśnij na powierzchnię z woskiem. Jeśli tkaninę można prać, spróbuj spłukać ją gorącą wodą. Możesz też użyć specjalistycznych preparatów do usuwania wosku.

ZWIERZĘTA I DZIECI

Ptak, zwierzęta i małe dzieci mogą być bardzo wrażliwe na zapachy. Używaj świec zapachowych przy nich z rozwagą. Tak jak w przypadku wszystkich produktów zawierających olejki zapachowe, istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Zaprzestań dalszego użytkowania, jeśli takie zjawisko nastąpi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *